PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807669}

The World Is Yours

Le monde est à toi
5,7 2 334
oceny
5,7 10 1 2334
6,2 17
ocen krytyków
The World Is Yours
powrót do forum filmu The World Is Yours

Przebojowy przekręt

ocenił(a) film na 7

Cóż ten Gavras za filmową petardę odpalił! Wykorzystał nie tylko swoje doświadczenie w żywych, teledyskowych formach, ale przede wszystkim zaufał intuicji, tworząc bombastyczne kino, które równocześnie jest i kapitalną komedią o spełnianiu marzeń, i energicznym heist movie, i uniwersalną przypowieścią o niełatwych relacjach dzieci i ich rodziców (za te wszystkie wątpliwe czułości w końcu przyjdzie czas zemsty!). Jasne, że to aż nazbyt czytelna inspiracja wczesnym Tarantino i młodym Ritchie, ale do tych swoich epigońskich korzeni gatunkowych “Le Monde est à Toi” podchodzi w ogóle bez żadnych kompleksów, na totalnym luzie. Zabawnych gagów tu mamy od groma, co jeden to bardziej dowcipny i zaskakująco płynnie układają się one w przebojową fabułę. Tę zaś ożywiają aktorzy. Karim Leklou, który na zdjęciach wygląda, jakby był człowiekiem z charyzmą plażowego klapka, tutaj jest autentycznym showmanem, zwłaszcza gdy wchodzi w interakcje ze swoją ekranową matką, istną femme fatale macierzyństwa, którą gra koncertowo niejaka Isabelle Adjani. Na barwnym, drugim planie Vincent Cassel, Oulaya Amamra i Sam Spruell też mają swoje hitowe momenty. Realizacyjnie to też solidna robota. Montaż jest tu taki, jaki właśnie być musi w tego typu filmach. Tempo konkretne, a energetyczna muzyka (Jamie xx za sterami!) jest dokładnie tam, gdzie być powinna. Przy tym wszystkim “Le Monde est à Toi” staje się oczywiście widowiskiem przesadzonym i kiczowatym, ale jakże zabawnym i odświeżającym.

ocenił(a) film na 4
ayyakw

nie wiem jaki film ogladales ale dla mnie tragedia, nic się tutaj kupy dupy nie trzyma, wyszedłem po 40 min

ocenił(a) film na 9
ayyakw

Zgadzam sie (aczkolwiek mam pewien niedosyt co do postaci granej przez Cassela. Ciut niewykorzystany potencjał.

ocenił(a) film na 6
Nana5

9? Chyba za gag ze znaczkiem adidasa:)

ocenił(a) film na 8
ayyakw

Matka i ojciec najlepsi

ayyakw

Film naprawdę mega słaby. Wszystko już było w innych. Taka zlepka, ale w gorszym stylu... nudzi strasznie. Rzeczywiście sporo osób wyszło w trakcie...

ayyakw

Zabawne gagi? To miała być komedia. Dla mnie jest to dramat.

ocenił(a) film na 5
ayyakw

Twój wpis to chyba jakaś propaganda. Byłem na tym filmie wczoraj z dziewczyną i ona kilka razy chciała wyjść z kina. Film jest dość nudny, z kiepskimi bohaterami, przesadzony, lekko kiczowaty, a postać Vincenta Cassela zupełnie niewykorzystana. Ogólnie można obejrzeć, ale moim zdaniem o zachwytach nie ma mowy.

Alex_de_Large

Podzielam brak zachwytu. Prawie się zaziewałem na śmierć ;)

ocenił(a) film na 5
ayyakw

Nie zgadzam się, film przeciętny, wystarczy porównać z https://www.filmweb.pl/film/Biznes-2005-184334?ref=ls_d_3_biznes

ocenił(a) film na 4
ayyakw

Mega slaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones